pondelok, 18 októbra
Shadow

Víťazní mladí hasiči

Aj Vám bolo túto sobotu riadne teplo? V Tesárskych Mlyňanoch to vrelo ešte viac. Konala sa tam totižto okresná súťaž – územné kolo hry PLAMEŇ pre mladých hasičov. A naša mládež v tom teple ukula ten najcennejší kov.

Dňa 15.6.2019 sa v obci Tesárske Mlyňany konala súťaž hry PLAMEŇ. Na súťaži sa zúčastnili 4 družstvá s deťmi od 8 do 15 rokov. Jedno bolo dievčenské a tri chlapčenské. Kostolianske družstvo tvorili chlapci a dievčatá, čím sa automaticky zaradilo medzi chlapčenské tímy. To však našim mladým hasičom a hasičkám vôbec nevadilo. Siahli až na úplné dno svojich síl, zabojovali a domov si doniesli zlatú medailu, a teda prvé miesto.

Spolu s deťmi prišiel na súťaž ich tréner Ján Povoda a veliteľ dobrovoľných hasičov v Jedľových Kostoľanoch, Ján Cigáň. Víťazné družstvo tvorili: Sandra Lukáčová, Timea Hochreiterová, Bibiána Drienovská, Lívia Drienovská, Radka Ďuriačová, Marek Lukáč, Simon Drienovský, Šimon Lavrinec, Adrián Šmondrk a Zdenko Kakara. Súťažilo sa v dvoch disciplínach: požiarny útok a štafeta. V rámci týchto disciplín museli deti napríklad zdolať vodnú priekopu, preliezť cez stenu, zvládnuť viazať uzly, prejsť  6 m dlhý tunel, pozapájať hadice a trafiť plniace terče.

Našej mládeži sa zadarilo na štafete, ktorú zabehli s časom 83,6 sekundy. Inak to nebolo ani pri vodnom útoku, ktorý sa im podaril za chvályhodných 73 sekúnd.

Tento rok síce nebol postupový, ale určite bola súťaž dobrým tréningom do budúceho postupového roka. Našim mladým hasičom, hasičkám a ich trénerom srdečne gratulujeme. Dúfame, že budú aj naďalej riadne trénovať a vzorne reprezentovať svoju obec.

Bohu na slávu, blížnemu na pomoc!

602-krát videné