Spoločenské podujatia

Kostoliansky gulášmajster – 3. ročník

V sobotu, 25.7.2020 sme sa pred kultúrnym domom už po tretíkrát stretli na súťaži vo varení gulášu „Kostoliansky gulášmajster“.

Záujem súťažiacich opäť vzrástol, v prvom ročníku bolo 12 prihlásených družstiev, v druhom 17 a tentokrát sa to zastavilo na čísle 18. Veríme, že o rok možno prekonáme i dvadsiatku.

Príjemné počasie prispelo k celkovej pohode podujatia a tak, ako aj počet súťažiacich, narástol aj počet návštevníkov. Pre pohodu a dobrú náladu hrala na počúvanie a neskôr i do tanca country hudobná skupina „Do lesa a z lesa von“ z Novej Bane. A aby popri koštovke gulášov počas varenia nezostala nuda, ich prestávky vypĺňal svojou produkciou Maňo Hochreiter.

Po odovzdaní vzoriek porota rozhodovala o víťazovi. Podľa vyjadrenia predsedu poroty bolo rozhodovanie ťažké a hodnotenia boli veľmi tesné až rovnocenné. Konečné poradie bolo určené až po druhom hodnotení.

Hoci po rozhodnutí bolo vidieť v očiach niektorých súťažiacich známky sklamania, všetci vieme, že nemôže byť vždy každý víťazom a veríme, že to nijako neovplyvní ich záujem prihlásiť sa do tejto súťaže opäť. Veď napokon za ocenenie je možné považovať aj to, že kotlík každého súťažiaceho zostal do večera úplne prázdny a čistý, takže každý jeden guláš si našiel svojho „porotcu“, ktorý ho považoval za víťazný.

 

Konečné poradie v tomto ročníku:

Tretie miesto – Ján „Tuci“ Cigáň, veliteľ DHZ (vlani bez umiestnenia, v prvom ročníku bol rovnako tretí):

P1470021_1600x900

Druhé miesto – Martina Mihálová (vlani bez umiestnenia, v prvom ročníku získala prvé miesto):

P1470026_1600x900

A prvé miesto – Ivan Ďatko (Ďatko team):

P1470038_1600x900

Víťazi, zľava prvé, druhé a tretie miesto:

P1470050_1600x900

 

Celé podujatie nám zdokumentoval pán Karol Psota, momentky zachytené jeho objektívom nájdete ako vždy v našej galérii:

A na záver jedno amatérske video z odovzdávania cien:

3511-krát videné