Spoločenské podujatia

FS Briežok v Chorvátsku

Folklórna skupina Briežok vznikla v decembri 2013, kedy sa skupina mladých ľudí a detí, zanietených pre folklór, rozhodla nadviazať na gajdošské a folklórne tradície Jedľových Kostolian a okolia. Majú za sebou mnoho účinkovaní na festivaloch a slávnostiach po celom Slovensku. 

V dňoch 29.septembra až 1. októbra sa skupina Briežok v zložení Danka Kellnerová, Maťo Kellner, Majo Pevný, Bianca Kukučková, Mirka Ďatková, Viki Rajnohová, Natália Kekeláková a Klaudia Povodová zúčastnila troch festivalov v Chorvátsku. Pozvanie dostali od známeho gajdoša Stjepana Veckovica.

Po dlhej ceste ešte v piatok 29.septembra večer účinkovali na prehliadke v Etnografickom múzeu v hlavnom meste Chorvátska Zagreb. Potom počas večere nadviazali nové kontakty a priateľstvá s členmi iných zahraničných zoskupení. 

V sobotu po raňajkách zostal čas na prehliadku mesta a následne  po obede sa odobrali do krásnej malebnej dedinky Mihovljan, kde prezentovali kostolianske gajdy na medzinárodnom gajdošskom festivale za účasti súborov z ďalších 9 krajín. 

Po tomto vystúpení sa presunuli na 15. medzinárodný festival tradičných hudobných nástrojov, ktorý sa konal v obci Buševec. Po jeho skončení sa konalo posedenie, na ktorom si ešte zahrali, získali nových priateľov a dokonca dostali pozvanie na festival, ktorý sa má konať na Cypre.

Všetkým členom skupiny ďakujeme za príkladné reprezentovanie našej obce a aj Slovenska v zahraničí. Vďaka za podporu patrí aj ich rodičom, obci, OZ Kemenec a všetkým priaznivcom folklórnych tradícií. Veríme, že vo svojom úspešnom účinkovaní budú pokračovať aj naďalej, preto im do budúcnosti želáme veľa ďalších úspechov.

Niekoľko momentiek z tejto zahraničnej cesty:

A časť vystúpenia, zachytená na chorvátskom „KANAL FOLKLORA“

575-krát videné