Spoločenské podujatia

HOP ČUP NA DOLINE!

V sobotu, 6.10.2018 bola v Kultúrnom dome v Jedľových Kostoľanoch otvorená výstava kostolianskych krojov, predmetov dennej potreby našich starých a prastarých rodičov zo zbierky pani Zdenky Dobiašovej, prezentácia historických fotografií a aj nových fotografií Petra Bódiho, zachytávajúcich krásu miestnych krojov od najnovších po najstaršie klenoty. 

Výstavu a sprievodný kultúrny program zorganizovala FSk Briežok pod vedením vedúcej Danky Kellnerovej pri príležitosti 5. výročia ich vzniku. V programe okrem skupiny Briežok vystupovali aj FS Turňa z Jedľových Kostolian, Jožko a Tomáš Pacalajoví z Malej Lehoty, Drahoš Daloš a FS Furmani z Nitry. Oslavu svojou prítomnosťou poctili zástupcovia cechu slovenských gajdošov Drahoš Daloš a Ľubomír Tatarka. V priebehu podujatia vedúca FSk odovzdala spomienkové predmety členom skupiny a aj ďakovné listy za podporu a pomoc obci, rodičom a ostatným, ktorým nie je osud nášho kultúrneho dedičstva ľahostajný.

Po ukončení programu si zúčastnení ešte prezreli výstavu, nasledovali rozhovory a malé občerstvenie v podobe veľkej torty s logom FSk Briežok.

Výstava je stále inštalovaná a v prípade záujmu bude sprístupnená na požiadanie do štvrtku, 11.10.2018 

Obrazový materiál z podujatia, ktorý si môžete prezrieť v nasledujúcich galériách, vyhotovili p. Karol Psota a p. Peter Bódi.

Karol Psota:

Peter Bódi:

Fotografie Petra Bódiho, prezentované na výstave (klikni na modré logo Facebook vpravo hore): 

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.2184793838434786&type=1&l=c85c8ad096

924-krát videné