Aktuality

Karol Psota

Pána na tejto fotke netreba snáď nikomu predstavovať. Aktívny dôchodca, ochotný pomôcť v každej situácii, šikovný záhradkár, vášnivý rádioamatér, príležitostný kuchár, ale hlavne – dvorný fotograf pre tento portál.

Keď som niekedy na prelome leta a jesene v roku pána 2008 prvýkrát debatoval s vtedajším starostom Jožkom Ďuriačom o vytvorení internetovej stránky, ktorá by poskytovala informácie o našej obci a dianí v nej, prvotná idea bola postavená viac-menej na základnom opise obce a zverejňovaní stručných informácií o činnosti samosprávy a podujatiach v obci.

Aké boli začiatky

Prvé tri roky som príspevky dopĺňal spravidla len pár fotkami z rôznych zdrojov a od rôznych autorov. Keď sa starostovania ujal Dušan Kazimír, začali sme postupne uvažovať nad tým, ako sa dopracovať k lepšiemu a kvalitnejšiemu obrazovému obsahu na našom portáli. A tak sme sa dostali ku Karolovi a vlastne aj Karol k nám. 

K Čomu sme sa dopracovali

Od toho času pre nás Karol fotí všetky obecné činnosti, zaujímavosti a podujatia. Reálne sa bavíme o vyše 13 tisícoch fotografií zverejnených na týchto stránkach. A to nehovoríme o tom, že možno rovnaký počet ďalších vyhotovených záberov zverejnený ani nebol. Bavíme sa aj o desiatkach a stovkách nachodených kilometrov, napríklad počas fašiangov. Niekto môže síce tvrdiť, že niektoré zábery sú možno málo vypovedajúce, málo kvalitné, možno dokonca až zbytočné… No nie je tomu tak. Vždy sa jedná o isté čaro okamihu, ktorého pravá chvíľa príde spravidla až po čase, uvedomíme si ho až po rokoch. 

A to najhlavnejšie na záver

A prečo vlastne toto všetko? Pretože mu za to patrí obrovská vďaka. A hlavne preto, že náš Karolko sa dnes dožíva významného životného jubilea. Tak významného, že je až okrúhle. Preto mu chcem ja osobne a aj starosta, poslanci a všetky pracovníčky a pracovníci Obecného úradu touto cestou v prvom rade srdečne poďakovať za tie roky spolupráce, popriať všetko najlepšie a do ďalších rokov života zaželať hlavne dobré zdravie, veľa šťastia a pohody a aj pevnú ruku, aby nám do tejto skladačky prispieval a prispel ešte ďalšími stovkami a tisíckami záberov. 

Všetko najlepšie Karolko !!!

Karol v akcii
Karol v akcii
Karol turista
Karol turista
Karol rádioamatér
Karol rádioamatér
Karol oslávenec a gratulácia od starostu obce
Karol oslávenec a kolektív Obecného úradu
Karol oslávenec a kolektív Obecného úradu
Karol oslávenec s pamätným listom
Karol oslávenec s pamätným listom
560-krát videné