Spoločenské podujatia

Kostolianske krojované slávnosti 8. ročník

Tretia augustová sobota patrila v Jedľových Kostoľanoch v poradí už ôsmemu ročníku kultúrneho podujatia pod názvom „Kostolianske krojované slávnosti“. Príjemné počasie prilákalo množstvo návštevníkov, ktorých svojou hrou na hudobné nástroje, spevom a tancom potešili pozvaní účinkujúci. Pre deti boli pripravené zábavné atrakcie, pre všetkých občerstvenie a aj predajné stánky so suvenírmi.

V programe nemohli samozrejme chýbať domáce súbory FS Briežok a FS Turňa a sólové vystúpenie Miriam Ďatkovej. Z bližšieho, či vzdialenejšieho okolia pozvanie prijali FS Kamenec z Machuliniec, FS Chyzerovčanka z Chyzeroviec, ĽH Bystrina z Lovčice-Trubín, FS Rocháň zo Sľažian a FS Vŕštek z Hostí.  

Ako špeciálny hosť sa predstavila známa folkloristka, heligonkárka a speváčka Vlasta Mudríková a na záver nechýbalo ani tradičné spoločné vystúpenie všetkých zúčastnených súborov a interpretov.

Po vystúpeniach boli účinkujúcim odovzdané pamätné listy. Na počúvanie a do tanca potom zahrala hudobná skupina Kollarband.

Ďakujeme účinkujúcim a návštevníkom a veríme, že sa v dobrom zdraví takto stretneme opäť o rok.

Obrazový materiál z podujatia nám zabezpečil pán Karol Psota:


Krátky úryvok z vystúpenia FS Briežok:


Časť vystúpenia Vlasty Mudríkovej:


„Veľké finále“:

 

2027-krát videné