Spoločenské podujatia

Posvätenie motoriek 2024

V krásnu slnečnú nedeľu, 5. mája tohto roka sa u nás konal druhý ročník posvätenia motoriek. Samotnému aktu predchádzala bohoslužba, ktorá bola pri kaplnke Panny Márie ustavičnej pomoci na začiatku našej obce, na ktorú prišlo okrem domácich a chatárov veľké množstvo motorkárov. Omšu celebroval náš pán dekan Mgr. Ignác Šurín spolu so svojim kolegom, kňazom z farnosti v Žitavanoch, Mgr. Petrom Bajzíkom.

Po svätej omši čakalo všetkých návštevníkov na futbalovom ihrisku pohostenie v podobe chutného guláša z diviny a ponuky Kostolianskej krčmy. Po malom občerstvení sa prítomným krátko prihovoril starosta pán Roman Vojtela a po jeho príhovore náš pán dekan požehnal všetkých vyše 140 motoriek a ich jazdcov.

Po spoločnom posedení využili niektorí motorkári krásne počasie na motovýlet. Veľmi nás teší hojná účasť nielen motorkárov, ale aj domácich, ktorí si vždy radi pozrú tieto krásne dvojkolesové stroje. A veruže bolo na čo pozerať. Okrem nových cestných motoriek sme mali možnosť vidieť aj rôzne skútre, cestovné endurá, motardy, či nádherné veterány – Jawa 250, Jawa 350, Jawa 21 Pionier, Babeta a mnohé iné.

Vedenie obce by sa touto cestou chcelo všetkým poďakovať za účasť, či už motorkárom, alebo fanúšikom. Za pomoc pri organizácii ďakujeme poslancom obecného zastupiteľstva, dobrovoľným hasičom, Kostolianskej krčme a ostatným dobrovoľníkom. Takáto hojná účasť nás zaväzuje k tomu, aby bol budúci ročník ešte lepší a zaujímavejší. Ďakujeme.

Fotky z podujatia zabezpečili pán Karol Psota a pani Petra Potocká.

673-krát videné